Kaç Ay İşsizlik Maaşı Alırım?
İşsizlik maaşı almaya hak kazanan çalışanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de, İşsizlik maaşı almaya hak kazandıktan sonra kaç ay maaş alacağım? Gelin birlikte inceleyim.

İşsizlik maaşı almaya hak kazandıysanız eğer, kaç ay işsizlik maaşı alacağınızı muhakkak merak ediyorsunuzdur. İşsizlik maaşı son 3 yılda yatırdığınız prim tutarına göre değişiklik göstermektedir.

Ne Kadar İşsizlik maaşı alırım?, Kaç ay işsizlik maaşı alırım? sorularına net cevaplar verelim.

3 şekilde işsizlik maaşı alırsınız.

  1. Son 600 gün çalışıp, işsizlik sigortası primi ödemişseniz 180 gün yani 6 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.
  2. Son 900 gün çalışıp, işsizlik sigortası primi ödemişseniz 240 gün yani 8 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.
  3. Son 1.080 gün ve üzeri çalışıp, işsizlik sigortası primi ödemişseniz 300 gün yani 10 ay işsizlik maaşı almaya hak kazanırsınız.

Ne kadar işssizlik maaşı alırım sorusunun cevabına ulaşmak için, menü den yıl seçerek o yıla ait alabileceğiniz işsizlik maaşı hesaplamanızı yapabilir, ne kadar işsizlik maaşı alabileceğinizi net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

YORUM YAP
İSMİNİZ
:
YORUMLAR
F.Gungor
İşsizlik maaşını çalıştığınız süreye bağlı olarak maximum 10 ay alabiliyorsunuz. İşkurun şartlarına bağlı olmak şartı ile. Yani işkur sana iş bulduk git çalış dediğinde gitmezseniz, işkurun belirttiği eğitimlere katılmazsanız işsizlik maaşınızda kesilir.
İŞSİZLİK MAAŞI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
2020 Yılında işsizlik maaşı ne kadar oldu? sorusu son zamanlarda sıkca araştırılan bir konu oldu. Bizde bu merakları gidermek için 2020 işsizlik maaşını birlikte araştırmak istedik.
İşsizlik maaşı almaya hak kazanan çalışanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de, İşsizlik maaşı almaya hak kazandıktan sonra kaç ay maaş alacağım? Gelin birlikte inceleyim.
İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır sorusu şartları karşılayan herkesin merak ettiği bir konudur. Gelin hep birlikte işsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır inceleyelim.
Hayatımızın en zor dönemlerinden bir tanesi yastık altında bir birikiminiz bulunmuyorken herhangi bir sebeple işten ayrıldıktan sonra yeni bir iş arayışına girdiğimiz o boşluk dönemidir.
İşsizlik maaşının ne zaman yatırılacağına yönelik analitik bilgiler içerir