İşsizlik Maaşı Nedir?
Hayatımızın en zor dönemlerinden bir tanesi yastık altında bir birikiminiz bulunmuyorken herhangi bir sebeple işten ayrıldıktan sonra yeni bir iş arayışına girdiğimiz o boşluk dönemidir.

İşte Tam Burada devreye İşsizlik Ödeneği yani işsizlik maaşı giriyor. Devlet tarafından geliştirilen ve ödenen işsizlik maaşı ile bazı şartları karşılayan herkes yararlanabiliyor.

İşveren tarafından iş akdine son verilen işcinin gelir kaybını az da olsa gideren, 4447 sayılı kanunun işsizlik sigortası kanunu kapsamında belirtilen şartları karşılayan işçilere yapılan maddi destekdir.

İşsizlik maaşı almanın şartlarını eğer ki karşılıyorsanız, işten ayrıldığınız ve yeni iş arayışına girdiğiniz o boşluk döneminde size azda olsa yardımcı oluyor. 

Tabi ki çoğu olanaklarda olduğu gibi işsizlik maaşını alabilmenin bazı şartları bulunmaktadır. Bunların en başında ise Prim gün sayınızın 600 günden az olmaması gerekiyor.

İşsizlik maaşı almanın şartları biraz geniş bir konu olduğundan dolayı, İlgili sayfa'da bu konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili sayfa : İşsizlik maaşı almanın şartları nelerdir?

YORUM YAP
İSMİNİZ
:
YORUMLAR
İŞSİZLİK MAAŞI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır sorusu şartları karşılayan herkesin merak ettiği bir konudur. Gelin hep birlikte işsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır inceleyelim.
İşsizlik maaşı almaya hak kazanan çalışanların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi de, İşsizlik maaşı almaya hak kazandıktan sonra kaç ay maaş alacağım? Gelin birlikte inceleyim ve işsizlik maaşı hesaplama, 2020 işsizlik maaşı, işsizlik maaşı nasıl alınır bunları öğrenelim.
2020 Yılında işsizlik maaşı ne kadar oldu? Sorusu son zamanlarda sıkça araştırılan bir konu oldu. Bizde bu merakları gidermek için 2020 işsizlik maaşını birlikte araştırmak istedik ayrıca işsizlik maaşı hesaplama ve işsizlik maaşı nasıl alınır konusunu anlattık.
İşsizlik maaşı hesaplama nasıl yapılır, işsizlik maaşı nasıl alınır? Bu soruyu merak eden ve araştıran bir çok çalışan mevcut olduğu için bizde bilgilendirmek istedik. Birlikte inceleyelim.
İşsizlik maaşı şartlarını hemen hemen işten ayrılan herkes araştırmaktadır. İşsizlik maaşı almanın tabi ki bazı şartları var. Gelin Bu Şartlar Nelermiş birlikte inceleyelim.