İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?
İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır sorusu şartları karşılayan herkesin merak ettiği bir konudur. Gelin hep birlikte işsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır inceleyelim.

İşsizlik maaşı başvurusu için en önemli nokta, işten ayrıldığınız günden sonra 30 gün içerisinde İŞKUR'a bizzat giderek veya internet ortamında işkur web sitesi üzerinden başvurmanız gerekmektedir.

Ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk ve buna benzer sebepler haricinde 30 gün içeriisnde başvurmamış iseniz, başvurmadan geçirdiğiniz her süre maaş alacağınız gün sayınızdan düşürülür.

Örn ; 6 ay maaş alabilecek şartları karşılıyorken yukarıdaki sebepler haricinde bir sebeniniz yoksa ve 30 gün geçtikten sonra 20 gün daha geçirdiğinizi düşünürsek 6 ay'dan 20 günlük süre düşülür ve 5 ay 10 günlük maaş alırsınız.

İşsizlik maaşının ödenebilmesi için, başvuran işcinin yeni bir işe girebilecek şekilde hazır olması gerekiyor. Çünki iskur havuzunda iş arayan olarak görünüyorsunuz.

İşkur tarafından danışmanlık, işe yerleştirme ve mesleki eğitim hizmetleri sağlanmaktadır. Bundan dolayı herhangi bir vekaletname veya bir avukat aracılığı ile sizin adınıza 3. şahıslar başvuru sağlayamazlar.

İlgili konu : İşsizlik maaşı almak için gerekli şartlar

YORUM YAP
İSMİNİZ
:
YORUMLAR
İŞSİZLİK MAAŞI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
İşsizlik maaşının ne zaman yatırılacağına yönelik analitik bilgiler içerir. 2020 işsizlik maaşı ödeme tarihlerini merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz.
İşsizlik maaşı hesaplama nasıl yapılır, işsizlik maaşı nasıl alınır? Bu soruyu merak eden ve araştıran bir çok çalışan mevcut olduğu için bizde bilgilendirmek istedik. Birlikte inceleyelim.
Hayatımızın en zor dönemlerinden bir tanesi yastık altında bir birikiminiz bulunmuyorken herhangi bir sebeple işten ayrıldıktan sonra yeni bir iş arayışına girdiğimiz o boşluk dönemidir.
İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır sorusu şartları karşılayan herkesin merak ettiği bir konudur. Gelin hep birlikte işsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır inceleyelim.
İşsizlik maaşını nereden alacağımızı veya nasıl alacağımızı merak eden çalışanlar için bilgilendirme yapma gereksinimi duyduk. işsizlik maaşını nereden ve nasıl alacağımızı birlikte inceleyelim.